Halált is okozhat, ha hozzánk ér a gömbvillám, ami úgy viselkedik, mintha saját tudata lenne!
Félelmetes szituáció, amikor bent vagyunk egy szobában, és hirtelen meglátunk egy villámot, amit matató ménkűnek is neveznek. A nevét azért kapta, mert az akár fél percre is megjelenő, természeti jelenség, úgy viselkedik mintha gondolkodnak, és keresne valamit.
A gömbvillám hozzáér a szoba tárgyaihoz, vagy akár az emberhez is, amivel kisebb-nagyobb sérülést, vagy akár halált is okoz. Ezt követően eltűnik, hátrahagyva az égés nyomokat, és különös, orrfacsaró szagot.
Hogy valójában mi is ez a kósza villám, arra senki se tudott még magyarázatot adni. Sokan ezért nem is hisznek benne, és csak kitalációnak tartják, pedig a jelenség nagyon is, hogy valóságos.
Mások viszont annyira biztosak a gömbvillám létezésében, hogy egyenesen arról feltételezik, hogy kísértet, ugyanis úgy gondolják, hogy a jelenség nem csak színes, hanem láthatatlan is lehet, és úgy pusztíthat a helyiségben.
A természetfeletti magyarázat mellett, a földönkívüli létben hívők is megalkották a maguk elméletét a gömbvillámról. Szerintük az valójában nem természeti jelenség, hanem a földönkívüliek azon eszköze, ami azért kutat, hogy több millió adatot szerezzen az emberi fajról, és tárgyakról.
Az égési sérülést, vagy halált okozó energia, pedig nem más, mint az eszköz működéséhez szükséges védőpajzs, ami attól is megóvja, hogy ne tudjuk elkapni, és tanulmányozni.
Olyan elmélet is akad, ami szerint nem természeti jelenség, és nem is eszköz a gömbvillám, hanem egy élőlény, akinek saját tudata van, és szeretne kapcsolatba lépni velünk, ám erre nem képes, mivel más a felépítésünk, s emiatt végződhet halállal a közeledése.
A gömbvillámmal kapcsolatban, tehát szép számmal vannak elméletek, amelyek mind abból táplálkoznak, hogy az adott ember, éppen miben hisz, vagy egyáltalán elfogadja-e létező jelenségnek.
Egy ausztrál fizikus csapat mindenesetre új teóriával állt elő. Ebből az derült ki, hogy a gömbvillám létező, természeti jelenség, ami akkor jöhet létre, ha egymástól elszigetelt térben, az egyik oldalon erős ionizált mező keletkezik, amely olyan módon tudja gerjeszteni a levegő molekuláit, hogy azok a másik oldalon gömb alakúra állnak össze, és kisülnek.
Gyakorlatban azonban még nem sikerült a kutatóknak modellezni a gömbvillámot, úgyhogy addig az ő elméletük sem nyert bizonyosságot.
Forrás: Life, http://hir.ma/
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése